Національний культурний центр України в Москві - Магазин "Українська книга"

Національний культурний центр України в Москві                

Магазин "Українська книга"
 
18 січня 1999 року в Москві відновив свою роботу магазин "Украинская книга” ("Українська книгарня”).
Українську книгарню в Москві було відкрито ще на початку 30-х років минулого століття. Її розміщення в будинку №9 на Арбаті й стало головним фактором прийняття рішення про створення Культурного центру України. Під час реконструкції будинку №9 п��д Культурний центр України було передбачено велике приміщення для книжкового магазину. Проте, з ряду об’єктивних причин українська книгарня тривалий час працювала на невеликій площі.
Восени 2004 року магазин було переведено в нове приміщення і 27 квітня 2005 року відбулося його урочисте відкриття. Відтепер книгарня працює в новому просторому приміщенні – 75 м² (це єдиний книжковий магазин на вул. Арбат) обладнаному сучасною технікою та новими меблями.
У відкритті книгарні взяли участь відомі діячі української науки та культури – голова Всеукраїнського товариства "Просвіта” ім. Тараса Шевченка, народний депутат України Павло Мовчан, президент АПН України, доктор філософських наук, академік НАН України Василь Кремінь, народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Богдан Ступка, головний редактор всеукраїнського тижневика "Слово Просвіти” Любов Голота, заступник директора видавництва "Либідь” Марія Кургак
Василь Кремінь привітав присутніх українців Москви з такою значущою подією в українському житті міста і висловив сподівання на подальшу співпрацю з Культурним центром України. Говорячи про історію української книгарні в Москві Павло Мовчан, зокрема, відзначив, що "легендарна "Українська книга” в радянські часи була значно скромніша за сучасну, і немає порівняння того, що було, з тим, що є нині”.
Книгарня пропонує книги близько 70 видавництв України, поміж яких – "Либідь”, "Наукова думка”, "Каменяр”, "Освіта”, "Україна”, "Мистецтво”, "Музична Україна”, "Веселка”, "Кальварія”, "Критика”, "Вид-во ім. О. Теліги”, "Вид. центр "Просвіта”, "Перун”, "Картографія”, "Техніка”, "Смолоскип”, "Альтернатива”, "Фоліо”, "Грамота”, "Прапор” та інші.
Широко представлені книги з історії України, правознавства, філософії, етнографії, літературознавства, мистецтвознавтсва, довідкова література, підручники для вищої школи, мистецькі альбоми, фотоальбоми, мапи й атласи, збірки народних пісень, нотні видання тощо.
Особливим попитом користуються книги з історії України (насамперед період Козаччини, визвольних змагань ХХ ст.), українська класика, історія українського костюма, українські традиції, збірки народних пісень, картографічна продукція, самовчителі української мови та словники, юридична література (кодекси). Найбільш популярна аудіопродукція – українські народні пісні, українська естрада 50-80-х рр., Ніна Матвієнко, Дмитро Гнатюк, Таїсія Повалій (народні пісні), Софія Ротару, Оксана Білозір; відеопродукція – фільми, присвячені видатним українцям, фільми-опери "Запорожець за Дунаєм”, "Наймичка”…
Назвемо також найцікавіші видання, представлені в українській книгарні, – серія "Особистість і доба” (Ярослав Мудрий, Княгиня Ольга, Іван Мазепа…), книги про Михайла Грушевського, Івана Виговського, Анатолія Солов’яненка, Ніну Матвієнко, Раїсу Кириченко, Катерину Білокур; фотоальбоми видавництва "Балтія Друк” ("Україна”, "Замки і фортеці України”…), серії "Українська класика” (Фоліо), "Шкільна література” (Грамота); книги і фотоальбоми українських міст (Київ, Львів, Одеса, Чернігів, Івано-Франківськ).
Сувенірна продукція, яку можна придбати в укранській книгарні, – це кераміка малих розмірів (Полтавщина, Галичина), художні вироби з дерева (Гуцульщина), український народний стрій, гобелени (Решетилівка), майки та інші вироби з українською національною символікою.
Є можливість замовити необхідні книги, аудіо та відеопродукцію.
 
Список товарів книгарні
 
Книгарня працює:

понеділок, вівторок, середа, четвер - з 9.15 до 18.00,

п`ятниця - з 9.15 до 17.00,

субота й неділя - вихідні,
 
обідня перерва - з 13.00 до 14.00
 
 
ШИР��НА Галина Леонідівна
завідувач
Тел.: +7 495 737 04 55
Факс: +7 495 691 70 70