Форма входу

Вітаю Вас Гість!

Логін:
Пароль:

Пошук

Наше опитування

Яке Ваше улюблене свято
Усього відповідей: 25

Статистика

Головна » Українці Росії » Культура

Ювілей Товариства української культури "Калина"
[ ] 19.11.2008, 11:50
Посол України в Російській Федерації у рамках робочої поїздки до Республіки Карелія взяв участь в урочистостях з нагоди 15-річчя одного з найбільш активних на теренах РФ українського громадського об‘єднання – Товариства української культури “Калина”.
За півтора десятиліття у скарбниці карельських “калинян” накопичено чимало гарних справ. Але найголовніша з них – увічнення пам’яті українців, страчених в Карелії в роки сталінських репресій. З 1997 року місцеві дослідники розпочали пошукові роботи й встановили імена кількох тисяч українців, яких пригорнула карельська земля, серед яких майже 300 представників інтелігенції – цвіту української нації. У 2005 році в урочищі Сандармох на доброчинні кошти споруджено пам’ятний Козацький хрест „Убієнним синам України”.
До свого 15-річного ювілею товариство “Калина” випустило книгу “Моя Карелія, моя Україна”, презентація якої відбулася в урочистий вечір. У ній зібрані розповіді про історію становлення та сьогодення організації.
Саме ці й інші заслуги товариства відмічені у вітанні Президента України Віктора Ющенка, яке виголосив Посол України в РФ Костянтин Грищенко. “Високо ціную ваші досягнення у справі збереження української національної ідентичності, рідної мови, культури, славних традицій нашого народу”, - йшлося у привітанні глави держави.
Крім того, Костянтин Грищенко оголосив Указ Президента України, згідно з яким за багаторічну працю на ниві духовного відродження українства в республіці Карелія, вагомий особистий внесок у зміцнення дружби та взаєморозуміння між народами України і Росії президент акціонерного товариства “Концерну “ОРІМІ” Олександр Колосніцин нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня, а голова правління Карельської республіканської громадської організації Товариство української культури “Калина” про нагородження Лариса Скрипникова ор��еном “Княгині Ольги” ІІ ступеня.
Вітаючи учасників товариства “Калина” зі святом, керівник українського диппредставництва в Росії наголосив, що йому надзвичайно приємно усвідомлювати, що сини й дочки України, яких доля занесла далеко від історичної Батьківщини, пам’ятають якого вони роду-племені, виявляють дбайливе й ніжне ставлення до самобутньої і неповторної української мови, пісні, історії народу. Він висловив сподівання на те, що українці Карелії й надалі залишатимуться послами багатої української культури і духовності на теренах Карельського краю, що своєю діяльністю вони сприятимуть подальшому розвиткові двосторонніх українсько-російських відносин.
 
МЗС
Розділ: Культура | Додав: admin
Переглядів: 302 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *: