Форма входу

Вітаю Вас Гість!

Логін:
Пароль:

Пошук

Наше опитування

Ваша оцінка нашого сайта
Усього відповідей: 50

Статистика

Головна » Українці Росії » Культура

"Співучий народ і в біді не помре". Про XIV Дні української культури в Карелії
[ ] 13.05.2009, 12:04

Прихилюсь до народів сердечно й уклінно,

Запозичу нове і відкину старе.

Тільки вірю: ніколи не вмреш, Україно,

Бо співучий народ і в біді не помре.

Михайло Поплавський

Ці слова з пісні "У мене ти одна,єдина" поета Михайла Поплавського стали гаслом, під яким закінчились Дні української культури в Карелії, що тривали два місяця. Закінчились, як завжди, урочистим гала-концертом у великій залі республіканської Державної філармонії. Чотирнадцятий раз наше товариство проводило Дні української культури в Карелії. А того була ціла низка заходів.

Так, 1-го березня провели конкурс серед дітей на краще читання віршів Тараса Шевченка та конкурс дитячих малюнків.

9 березня в Національній бібліотеці Республіки Карелія провели Шевченківські читання. За бажанням наших прихильників цього року не було вступних доповідей, не було спланованих тем. Прекрасною виставкою раритетних Шевченківських творів відкрили читання. Їх підготувала старший бібліотекар Національної бібліотеки Галина Опришко, член правління Товариства.

А потім всі бажаючі читали Шевченківські вірші. Першою була переможець дитячого конкурсу Ліза Мовчан, а потім  на протязі двох годин читали і члени правління Товариства, і українці, і росіяни, і фіни, і євреї…І було дивне відчуття гордості за свій народ, за свого Великого Кобзаря!

Заходи, по знайомству з українською мовою, українською культурою  були проведені в деяких районних центрах Карелії. Особливо цікавими були зустрічі в школах міст Піткяранта та Суоярві. Старшокласники задавали питання і про політику України, і про мову, і про наші чудову пісні. Ми. Відповідали чесно, відверто і мали повне порозуміння, а вони слухали наші пісні, наші вірші.

З успіхом пройшли виставки народного прикладного мистецтва. Особливе захоплення викликала виставка народних рушників. Під них була виділена окрема кімната в Республіканському центрі національних культур. І то було на що подивитись! Бо ж були рушники і XVIII-го століття, і сучасні.

Був рушник вишитий інвалідом Великої Вітчизняної війни лівою рукою(!). Дивовижно  різноманітними була колекція рушників родини Іванченко - Бовкун із Рівненщини.

Цікаво пройшли і вечори, присвячені Миколі Васильовичу Гоголю. Перший вечір, традиційно пройшов на базі Національної бібліотеки. Організатором був Союз письменників Карелії. Члени нашого правління Олег Місілюк та Андрій Литвин виступили зі змістовими доповідями.

Літературно-музичний вечір «Наш Гоголь» провело наше Товариство разом з Союзом театральних діячів на базі Національного театру. Вечір вийшов на славу! Професійні актори показали уривки з вистав по творам Миколи Гоголя, а наш хор та солісти прикрасили дійство чудовими українським піснями…

На закриття Днів української культури прийшли офіційні особи - перший заступник міністра Республіки Карелія по національним питанням  та зв’язкам з релігійними об’єднаннями пані Олена Антошко, директор республіканського Центру національних культур міністерства культури РК пані Лана Мігунова та інші.

Початок був не традиційний - ведучий концерту Сергій Ткачук прочитав уривок із «Страшної помсти» Миколи Гоголя «Чуден Днепр….» і хор заспівав «Реве та стогне Дніпр широкий». Як, завжди, зала була повна і концерт в двох відділах пройшов на «ура».

Вперше виступив новий ансамбль української естрадної пісні «Мрія» - художній керівник Галина Карпова. Взагалі-то, не дуже і новий! То наші «Українські ластівки» повиростали, змінили  напрямок і свою назву…

Прекрасно звучала наша солістка, золотий голос Товариства Валентина Соболєвська! І пісні її «Летіли лелеки» та «Стежина» у багатьох глядачів викликали сльози…

Несподіваним подарунком для багатьох глядачів стала Директор музичної школи міста Піткяранта Оксани Давидюк. Вперше приїхала вона до нас і покорила публіку чудовою грою на роялі та виконанням улюбленої пісні «Черемшина».

А потім на сцену вийшов полковник Володимир Перетятько та заспівав «Музика рідного краю». Та так гарно спілкувався українською з глядачами! До речі він єдиний представник МВС РФ має звання заслуженого працівника культури Росії!

Наш прославлений хор «Українська пісня» майже повністю обновив свій репертуар. Чудово, виступили жіночий та чоловічий гурти «Веселка» і «Ясени», солісти! За що ще раз хочеться подякувати художнього керівника хору «Українська пісня», Заслужену артистку Карелії Клару Миколаївну Стасюк!

І після концерту, глядачі довго ще не розходились, дякували нам - організаторам та виконавцям…

 
Післямова: Чи я, як голова правління, задоволена проведеним Днями культури? Скажу відверто – не зовсім. Багато заходів пройшло на відмінно, дещо посередньо, а дещо ми не змогли зробити взагалі…

- планували «Тиждень українського фільму» – не виконали,

- вперше, за останні роки, не послали дітей у Москву на конкурс,

- вперше, за останні роки, не запросили фахівців із України на гала-концерт,

- вперше, за останні роки, не мали змоги прийняти колективи з районів Костомукши та Медвежегорська,

- не поїхали на презентацію книги «Моя Карелія, моя Україна» в Москву в бібліотеку української літератури, звідки маємо запрошення.

Причина одна - фінансова. Прикро, але про це другим разом. Л.С.
 
 
Розділ: Культура | Додав: admin | Автор: Лариса СКРИПНИКОВА.
Переглядів: 242 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *: