Архів новин - Національний культурний центр України в Москві

Національний культурний центр України в Москві                

Головна » Архів новин
Мельниченко В. "На славу нашої преславної України" (Тарас Шевченко і Осип Бодянський)". - М.: ОЛМА Медиа Групп, 2008. - 560 с.
Ця книга - перша в українській і світовій історіографії праця про московські зустрічі Тараса Шевченка та Осипа Бодянського. Вона присвячується 200-річчю від дня народження Осипа Бодянського, що виповнюється в 2008 році, та 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, що вже не за горами.
 
Розділ: Видання Центру | Дата: 30.09.2008 |

Культурний центр України в Москві. - М., 2008. - 384 с.
Ця книга виходить до 15-річчя створення Культурного центру України в Москві. У ній систематизовано й узагальнено інформацію про роботу Культурного центру за сім років ХХІ століття. Книга зацікавить друзів і прихильників Центру, а також стане в пригоді історикам і всім, хто виявляє інтерес до його роботи.
Розділ: Видання Центру | Дата: 30.09.2008 |

У Культурному центрі України в Москві відбувся творчий вечір, присвячений 80-річчю Національної кіностудії художніх фільмів ім. Олександра Довженка, під час якого було презентовано один із кращих нових українських фільмів – “Богдан Зиновій Хмельницький”. З цієї нагоди до Центру завітали заступник директора Національної кіностудії художніх фільмів ім. Олександра Довженка Андрій Грушка й автор сценарію та р... Читати далі »
Дата: 26.09.2008 |

Мельниченко В. Тарас Шевченко і Михайло Грушевський на Старому Арбаті. - М.: ОЛМА-ПРЕСС, 2006. - 655 с.
Генеральний директор Культурного центру України в Москві, доктор історичних наук, член-кореспондент АПН України Володимир Мельниченко випускає в світ фундаментальну новаторську монографію, яка складається з трьох частин. У першій розповідається про історію Старого Арбату з українським наголосом на ній. Друга частина присвячена перебуванню в Москві, зокрема в арбатському ареалі, Тараса Шевченка, а третя розкриває життя та діяльність Михайла Грушевського на знаменитій російській вулиці ... Читати далі »
Розділ: Видання Центру | Дата: 26.09.2008 |

Мельниченко В. Арбат очима українця. - М.: ОЛМА-ПРЕСС, 2006. - 318 с.
Ця книга є другою в серії "Україна на Старому Арбаті”, яку випускає Культурний центр України в Москві. Генеральний директор Центру, доктор історичних наук Володимир Мельниченко вперше в українській історіографії та російській арбатознавчій літературі досліджує історію Арбату з часу виникнення до наших днів через призму української присутності в "арбатському світі”. Феномен Старого Арбату з українським наголосом – це захоплююча й важлива для кожного українця розп... Читати далі »
Розділ: Видання Центру | Дата: 26.09.2008 |

З нагоди чергової річниці від дня смерті видатного українського та російського славіста й історика Осипа Бодянського (1808 – 1877), працівники Культурного центру України в Москві поклали квіти до його могили в Новодівочому монастирі.
Дата: 26.09.2008 |

Цьогоріч початок вересня у Культурному центрі України в Москві ознаменувався низкою цікавих і помітних заходів. Вже традиційно котрий рік поспіль Центр бере активну участь у роботі найбільшого книжкового форуму Росії — Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку. Знаковою подією нинішньої виставки стало те, що Україна була у ній в якості почесного гостя.  Зі свого боку Культурний центр представив на виставці самостійний стенд.
Загалом за п'ять років ми видали в Москві українською мовою 10 книг обсягом понад 250 друкованих аркушів. Це — книги про роботу Центру («Україна на Арбаті, 9» та «Прапор України на Арбаті») та праці з шевченкознавства й грушевськознавства, автором яких є генеральний директор Центру, доктор історичних наук Володимир Мельниченко «Михайло Грушевський: “Я оснува... Читати далі »
Дата: 26.09.2008 |

10 сентября 2008 г. в Культурном центре Украины на Арбате прошел торжественный вечер по эгидой Севастопольского Землячества в Москве. Культурную программу вечера открыл экс-мэр Севастополя, а ныне глава землячества в Москве Иван Кириленко.
В знак приветствия Севастопольской диаспоры в программе вечера приняли участие певица Маргарита Раевскя, народный артист России Владимир Тверской (бас), который под аккомпонемент пианистки Ол��ги Ефремовой  исполнил песню из оперетты «Севастопольский вальс» (композитора Листова на слова поэта Рублева) и песню «Заветный камень» (музыка Мокроусова, слова Жарова).
После выступления Владимира Тверского, состоялась презентация авторской музыкально-литературной программы «Храм любви» и книги «Птица счастья» поэтессы Татьяны Люляевой. Татьяна – коренная москвичка, дочь капит... Читати далі »
Дата: 26.09.2008 |

26 серпня в концертному залі Культурного центру України в Москві відбувся святковий концерт, присвячений 17-й річниці Незалежності України. Серед численних гостей були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації, Перший заступник Секретаря Ради Національної Безпеки і Оборони України Костянтин Грищенко, працівники Посольства України з дружинами, керівники і члени українських земляцтв у Москві, діячі науки і культури, представники діаспори і московської громадськості та гості столиці.
У зверненні до присутніх Костянтин Грищенко щиро привітав усіх зі славним державним українським святом, побажав миру і добра кожній родині та висловив упевненість, що стосунки України і Російської Федерації розвиватимуться на засадах дружби, взаємоповаги і взаєморозуміння.
Цього вечора вперше на сцені Кул... Читати далі »
Дата: 26.09.2008 |

У Культурному центрі України в Москві відкрилася виставка живопису члена Національної спілки художників України Анатолія Калитка.
Анатолій Калитко народився 13 липня 1942 року в селі Оринин на Хмельниччині. У 1971 році закінчив Київський державний художній інститут (нині Національна академія образотворчого мистецтва й архітектури). Його учителями були професор К. Трохименко, професор А. Сиротенко та А. Пламеницький.
Художник Анатолій Калитко за духом є близьким до класичного українського національного мистецтва. Він творець із великої літери. Він колорист, який продовжує коротке життя кольору, продовжує його багатогранністю пейзажів, натюрмортів і надзвичайно тонко, психологічно вивірених портретів. Це вдумливий, талановитий і яскравий живописець.
На виставці в Культурному центрі України в Моск... Читати далі »
Дата: 26.09.2008 |

Українська громада Москви й шанувальники української культури зібралися під гостинним дахом Культурного центру України на Арбаті на 12-ту річницю Конституції України. Це свято із року в рік традиційно стає найпомітнішою подією літа в українському житті столиці Росії.
На урочистому вечорі генеральний директор Центру, доктор історичних наук, заслужений діяч науки України Володимир Мельниченко розповів про історію ухвалення основних законів України, наголосивши що першою українською конституцією була Конституція Пилипа Орлика від 5 квітня 1710 року. На думку вітчизняних істориків, це перша європейська конституція в сучасному розумінні. Доповідач також відзначив, що сучасна Конституція України стала важливою віхою в утвердженні суверенності України.
На вечорі в Культурному центрі України в Москві закінчив свій перши... Читати далі »
Дата: 26.09.2008 |

Презентація фільму-переможця кінофестивалю “Кінолітопис 2008” “Запали свічку” (Голодомор 1932 – 1933 рр.), знятого Українською студією хронікально-документальних фільмів і творчим об’єднанням “Літопис”.
Взяли участь президент фестивалю Лариса Єфименко, головний редактор творчого об’єднання “Літопис”, заслужений діяч мистецтв України Олена Завгородня.
 
 
Дата: 26.09.2008 |

« 1 2 ... 50 51 52 53 »