Архів новин - Національний культурний центр України в Москві

Національний культурний центр України в Москві                

Головна » Архів новин
Якщо ім'я визначає долю, то у Богуслава вона велика і славна. Це одне з найдавніших міст, яке веде свою історію з ХI століття.

29 травня цього року в Культурному центрі України в Москві в рамках проекту «Представляємо стародавні міста України» відбулася презентація міста Богуслава.
«І почав Ярослав городи ставити на Росі - Юр'єв, Корсунь, Богуславль», - говоритьть Іпатьєвський літопис. Так вперше згадується місто Богуслав і його засновник - київський князь Ярослав, названий пізніше Мудрим.
Перша літописна згадка про Богуслав датується 1032 роком. В офіційних документах перші спогади про місто датовані 1195 роком, коли він разом з іншими містами і селищами добре укріпленої оборонної лінії був переданий київським князем Рюриком князю Всеволоду Велике Гніздо.
В історії Богуслава відбилася вся історія нашої... Читати далі »

Дата: 26.09.2008 |

Слово про Культурний центр. - М.: ОЛМА-ПРЕСС, 2005. - 201 с.
Ця книга є першою в серії видань "Україна на Старому Арбаті”, яку започатковує Культурний центр України в Москві. У ній зібрані основні публікації про роботу Центру його генерального директора В. Мельниченка, а також статті та відгуки народних депутатів України, діячів науки і культури, журналістів.

Читати книжку:

Частина 1

... Читати далі »
Розділ: Видання Центру | Дата: 26.09.2008 |

Мельниченко В. Михайло Грушевський: "Я оснувався в Москві, Арбат 55". - М.: ОЛМА-ПРЕСС, 2005. - 448 с.
Книга "Михайло Грушевський: "Я оснувався в Москві, Арбат 55" вперше в українській і світовій історіографії глибоко й докладно розкриває життя та діяльність великого українця в Москві з вересня 1916 року по березень 1917 року. Видана в рамках проекту "Михайло Грушевський", який здійснює Культурний центр України в Москві. Це перша книга, що вийшла до 140-ї річниці від дня народження Михайла Грушевського.
Розділ: Видання Центру | Дата: 25.09.2008 |

Шевченко Т. "Я так її, я так люблю...". - К.: Либідь, 2004. - 704 с.
Культурний центр України в Москві за підтримки Інституту літератури ім. Тараса Шевченка Національної академії наук України та Національного музею Тараса Шевченка впорядкував збірку вибраних поетичних творів Шевченка українською та російською мовами для популяризації творчості видатного українського поета серед української діаспори в Росії. Книга ілюстрована малюнками, офортами та малярськими творами Шевченка. Випуск вибраних поезій Тараса Шевченка відбувся за Програмою соц... Читати далі »
Розділ: Видання Центру | Дата: 24.09.2008 |

Мельниченко В. Прапор України на Арбаті. - М.: ОЛМА-ПРЕСС, 2004. - 448 с.
Друга книга про діяльність на початку ХХІ ст. унікальної державної установи, що пропагує українську культуру і духовність в Росії. ��втор розкриває також своє бачення феномену Старого Арбату в його історичному й сучасному вигляді, досліджує історію будинку, в якому знаходиться Культурний центр. Особливе значення має розділ "Грушевський на Арбаті", в якому вперше докладно розповідається про життя і діяльність великого українця на знаменитій російській вулиці з осені 1916 ро... Читати далі »
Розділ: Видання Центру | Дата: 22.09.2008 |

Мельниченко В. Тарас Шевченко: "Моє перебування в Москві". - М.: ОЛМА Медиа Групп, 2007. - 512 с.
У книзі вперше всебічно розкривається неодноразове перебування Тараса Шевченка в Москві. Генеральний директор Культурного центру України в Москві, доктор історичних наук, член-кореспондент АПН України Володимир Мельниченко встановив адреси, які відвідав поет у місті, з науковою точністю й художньою теплотою передав атмосферу тих часів, обгрунтовано населив Шевченкове оточення в Москві відомими інтелекту... Читати далі »
Розділ: Видання Центру | Дата: 20.09.2008 |

Мельниченко В. Україна на Арбаті, 9. - М.: ОЛМА-ПРЕСС, 2003. - 255 с.
Генеральний директор Культурного центру України в Москві, доктор історичних наук розповідає про діяльність на початку ХХІ ст. унікальної державної установи, що пропагує українську культуру й духовність у Росії. Центр знаходиться в самому серці Москви, на Арбаті, 9, і автор уперше досліджує історію цього будинку, а також розкриває своє бачення феномену Старого Арбату в його історичному й сучасному вигляді. Особливе значення має розділ "Арбатець Михайло Грушевський", у якому впе... Читати далі »
Розділ: Видання Центру | Дата: 19.09.2008 |

Украина в вопросах и ответах. - М.: КЦУ, 2001
У виданні розповідається про найважливіші віхи історії України, її політичний устрій, економіку, культуру, систему освіти. Значне місце відводиться зовнішній політиці України, в особливості українсько-російським міждержавним відносинам. Наводяться також статистичні дані про територію та склад населення України. Підготовлено до друку відділом інформаційної та бібліотечної роботи Культурного центру України в Москві.
Розділ: Видання Центру | Дата: 16.09.2008 |

Краса Украины: Хроника жизни и творчества художницы Екатерины Васильевны Белокур (1900 – 1961): К столетию со дня рождения/ Сост.: Ю. А. Лабынцев, Л. Л. Щавинская. – М., 2000. – 38 с.
 Издание знакомит с некоторыми важнейшими событиями в жизни Екатерины Васильевны Белокур – выдающейся украинской народной художницы, столетие со дня рождения которой приходится на последний месяц 2000 года. “Краса Украины…” иллюстрирована портретами художницы и некоторыми ее работами.
Розділ: Видання Центру | Дата: 12.09.2008 |

14 травня Культурний центр України в Москві відзначив своє 15-річчя. Відповідну постанову було ухвалено Кабінетом Міністрів України 1993 року, а вже 27 листопада 1998 року Український дім на Арбаті вітав перших гостей.
 
Цього дня працівники Центру та гості з Державного управління справами Президента України поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку й меморіальної дошки Михайлові Грушевському.
 
Урочистий вечір розпочався з виступу генерального директора Центру, доктора історичних наук, заслуженого діяча... Читати далі »
Розділ: Новини | Дата: 16.05.2008 |

« 1 2 ... 51 52 53