Шевченківська мозаїка - Національний культурний центр України в Москві

Національний культурний центр України в Москві                

Головна » Шевченківська мозаїка
Працівники Національного культурного центру України в Москві та представники української громади міста взяли участь у панахиді за Тараса Шевченка в храмі Успіння Пресвятої Богородиці (Газетний провулок, 15).
У квітні 1861 року в цій, тоді приходській церкві Московського художнього академічного театру, вперше в Москві було здійснено панахиду за Великого Кобзаря на сороковини з дня його смерті.
Вже сьомий рік поспіль, як за ініціативою Центру було відроджено добру традицію проведення панахид за Кобзаря в цьому храмі, що служить настоятель приходу Успіння Пресвятої Богородиці на Успенському Вражку отець Володимир (Ла... Читати далі »
Розділ: Шевченківська мозаїка | Дата: 10.04.2013 |

31 березня в Національному культурному центрі України в Москві відбувся фінальний тур ХІ Всеросійського конкурсу серед дітей та юнацтва на краще читання поетичних творів Тараса Шевченка, присвячений 199-й річниці з дня народження Кобзаря.
 
Цього року конкурсанти приїхали з Республіки Удмуртія (м. Воткінськ, Центр дитячої творчості – викладач додаткової освіти Ірина Ломаєва), Республіки Башкортостан (м. Салават, Міський бюджетний освітній заклад «Недільна українська школа» – керівник Людмила Воловикова), Республіки Татарстан (м. Нижньокамськ, Об’єднання з вивчення історії та культури українського народу «Лелеки» – ... Читати далі »
Розділ: Шевченківська мозаїка | Дата: 02.04.2013 |

7 березня в Національному культурному центрі України в Москві відбулося відкриття в новому приміщенні Меморіальної кімнати Тараса Шевченка і Михайла Грушевського.

Про шевченкознавчі й грушевськознавчі дослідження Національного культурного центру України в Москві розповів генеральний директор Центру, доктор істо... Читати далі »

Розділ: Шевченківська мозаїка | Дата: 11.03.2013 |

05 березня в Національному культурному центрі України в Москві в присутності Надзвичайного і Повноважного Посла України в Росій��ькій Федерації Володимира Юрійовича Єльченка та представників Посольства відбулися урочистий вечір і святковий концерт, присвячені 199-й річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
 
Урочисту частину розпочав Надзвичайний і Повноважний Посол, який привітав усіх присутніх із такою знаменною датою і відзначив, що українська держава вдячна всім, хто сприяє збереженню пам’яті Тараса Шевченка, та повідомив, що днями в Україні відбулася презентація перших двох томів шеститомної Шевчен... Читати далі »
Розділ: Шевченківська мозаїка | Дата: 06.03.2013 |

В Інформаційно-довідковій бібліотеці Національного культурного центру України в Москві з'явилося нове видання, присвячене 200-літньому ювілею Тараса Шевченка - "Коріня Шевченкового роду".
 
Книга побачила світ у 2012 році у видавництві ТОВ "Алефа". Ошатне оформлення та насиченість фотоматеріалами свідчать про те, що книга є подарунковою.
 
Автор "Коріння Шевченкового роду" - Микола Лисенко - праправнук Шевченка, який понад 30 років досліджував рід Кобзаря. Генеалогічна с... Читати далі »
Розділ: Шевченківська мозаїка | Дата: 21.01.2013 |

Наприкінці минулого року у видавництві "Либідь” вийшла в світ книга вибраних творів Тараса Шевченка українською та російською мовами "Я так її, я так люблю...”.

Видання здійснено Національним культурним центром України в Москві спільно з Інститутом літератури ім. Тараса Шевченка НАН України.

Вихід цієї книги є достойним початком масштабних ювілейних заход... Читати далі »

Розділ: Шевченківська мозаїка | Дата: 18.01.2013 |