Форма входу

Вітаю Вас Гість!

Логін:
Пароль:

Пошук

Наше опитування

Яке Ваше улюблене свято?
Усього відповідей: 79

Статистика

Главная » Статьи » Видатні українці Росії » Наука, техніка

АКАДЕМІК ВОЛОДИМИР СЕРГІЙОВИЧ СЕМЕНИХІН: "НЕ ДОСТОЙНО ЛЮДИНИ – ЗАБУВАТИ МОВУ МАТЕРІ"
Володимир Сергійович Семенихін - доктор технічних наук, професор, дійсний член Академії наук СРСР, директор і Генеральний конструктор Науково-дослідного інституту автоматичної апаратури. Він - Герой Соціалістичної праці (1981 р.), лауреат Ленінської (1985 р.) і двох Державних премій СРСР (1970 і 1976 рр.), нагороджений орденами «Знак Пошани» (1945 р.), Трудового Червоного прапора (1956 і 1962 рр.), орденами Леніна (1971 р.) і Жовтневої революції (1975 р.).
Народився Володимир Сергійович Семенихін 9 лютого 1918 року в місті Суми. У 1941 р. успішно закінчив Московський енергетичний інститут по спеціальності «автоматика і телемеханіка» і був направлений на завод №217 Наркома озброєння СРСР, де працював на протязі п’яти років і пройшов шлях від інженера-конструктора до начальника цеху. З 1946 по 1948 рік працював старшим інженером технічного управління Міністерства озброєння СРСР. В 1948 році переходить на завод №569 спочатку начальником цеху, а з 1950 року – начальником дослідницько-конструкторського бюро і головним конструктором цього ж заводу. В 1963 році Володимир Сергійович Семенихін розпочав свою роботу на посаді директора і наукового керівника Науково-дослідного інституту автоматичної апаратури. З 1971 року по 1974 рік працював на посаді заступника Міністра радіопромисловості СРСР і науковим керівником Науково-дослідного інституту автоматичної апаратури та науково-дослідного інституту «Восход». У 1974 році назначається Генеральним конструктором Науково-дослідного інституту автоматичної апаратури. Володимир Сергійович Семенихін був керівником однієї з найважливіших урядових програм науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, які мали першочергове оборонне значення.
Володимир Сергійович Семенихін – видатний вчений в галузі автоматики і телемеханіки. Він став головним ідеологом і організатором створення потужних автоматизованих та інформаційних систем. Під його к��рівництвом і при його безпосередній участі в СРСР було розроблено і впроваджено у промислову експлуатацію декілька територіальних крупномасштабних систем автоматизованного управління спеціального призначення, автоматизована система «Патруль» (Дозор) для Міністерства внутрішніх справ СРСР, автоматизовані комплекси «Краб» і «Асурк-1».
Вінцем життя Володимира Сергійовича Семенихіна стала розробка і створення єдиної комплексної автоматизованної системи управління Збройними Силами СРСР.
Володимир Сергійович Семенихін – став одним з засновників потужної школи світового рівня з усіх аспектів комплексної автоматизації процесів управління неспорідненними структурами.
Володимир Сергійович Семенихін керував базовою кафедрою «Автоматизовані системи управління» Московського інституту радіоєлектроніки і автоматики (МІРЕА), яка діяла при Науково-дослідному інституті автоматичної апаратури. Автор понад 200 наукових праць. Підготував 13 кандидатів технічних наук.
Помер у 1990 році.
З Володимиром Сергійовичем Семенихіним мені пощастило зустрічатися в 1980-роках, коли неодноразово бував в самому інституті. Людина скромної вдачі і уважна, він завжди викликав повагу. Володмир Сергійович Семенихін говорив з відчутною українською вимовою. Одного разу, почувши від Володимира Сергійовича доречне українське слово, посміхнувся і запитав: «Не забуваєте, Володимире Сергійович?». Володимир Сергійович відпові коротко: «Не гідна людина, що може забути мову матері!» І додав: «Рідну мову не забувають!».
Розділ: Наука, техніка | Додав: admin (23.11.2009) | Автор: Оксентій ОНОПЕНКО
Переглядiв: 244
Всього коментарiв: 0
Ім`я *:
Email:
Код *: